Bývalý šéf Trumpovej kampane žiada o prepustenie z domáceho väzenia, nechce utiecť z USA

357251_trump_russia_probe_47475 09a742e35c4149c29c322a815f139eff 640x420.jpg

WASHINGTON 2. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalý šéf prezidentskej kampane Donalda Trumpa Paul Manafort a jeho spolupracovník Rick Gates, ktorých obvinili zo sprisahania proti USA v súvislosti s údajným zasahovaním Ruska do kampane, požiadali vo štvrtok o prepustenie z domáceho väzenia.

V žiadosti, ktorú predložili súdu, sa obaja muži zaväzujú, že neutečú zo Spojených štátov v záujme vyhnúť sa stíhaniu, a žiadajú, aby im počas prípravy obhajoby umožnili voľný pohyb.

Odporúčame:
Manafortovi hrozí za sprisahanie až 80 rokov, Trump bývalého šéfa volebnej kampane bráni

Manaforta a Gatesa obvinili vyšetrovatelia okrem iného zo sprisahania proti USA, poskytovania falošných výpovedí, prania špinavých peňazí a ďalších ekonomických zločinov, ako aj z toho, že sa nezaregistrovali ako zahraniční agenti. Manafortovi hrozí 80 rokov odňatia slobody, Gatesovi 70.

Biely dom aj Trump osobne popierajú, že by so záležitosťami, ktorých sa obvinenia týkajú, mali niečo spoločné a tvrdia, že ak sa Manafort s Gatesom niečoho dopustili, bolo to predtým, ako začali pracovať pre Trumpa.

Odporúčame:
Trump označil Papadopoulosa za klamára, vraj ho nikto nepoznal

Tieto tvrdenia Bieleho domu však americké médiá neskôr na základe zverejnených obvinení vyvrátili. V obvineniach sa uvádza, že pranie špinavých peňazí sa dialo „prinajmejšom do roku 2016“ a spiknutie proti USA údajne trvalo dokonca od roku 2006 až do roku 2017.

Viac k témam: Donald Trump, Paul Manafort, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý šéf Trumpovej kampane žiada o prepustenie z domáceho väzenia, nechce utiecť z USA © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2017

Odporúčané články