Bubeníkom Slobodnej Európy sa stal Tomáš Vojtek

Niekdajší člen formácie, ktorý v nej pôsobil v rokoch 2002 až 2006, nahradí zosnulého Juraja „Ďura“ Černého.
BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) – Zosnulého hudobníka Juraja „Ďura“ Černého nahradí na poste bubeníka kapely Slobodná Európa Tomáš „Tuleň“ Vojtek, ktorý v tejto formácii pôsobil už v rokoch 2002 až 2006 a nahral s ňou štúdiovku Trojka (2003). Zvyšní členovia sa ho rozhodli osloviť na opätovnú spoluprácu počas veľkonočných sviatkov a krátko po tom, ako zastúpil Černého na prvých dvoch koncertoch jarnej časti ich aktuálneho turné.

Slobodná Európa tak s Vojtkom, ktorý pôsobí aj v skupine Zóna A, ako riadnym členom odohrá zvyšné koncerty ich celoročného turné, ktoré bude po jarnej časti pokračovať letnou etapou na festivaloch a skončí jesennou, keď sa kapela vráti späť do klubov. Tým, že Vojtek prijal ponuku druhýkrát nahradiť Černého, Slobodná Európa zároveň splnila Černého prianie, ktorý sa niekoľkokrát zmienil, že ak zomrie, nech kapela postupne osloví najprv troch jeho vybraných kandidátov a až ak sa to nepodarí, nech nájde niekoho iného. Prvou voľbou bol práve Vojtek, takže zvyšných dvoch kandidátov, ktorých mená kapela neprezradila, už ani neoslovili.

Slobodná Európa vznikla v roku 1989 v Bratislave. Prvý album s názvom Pakáreň vydali v roku 1991. Nasledovali štúdiovky Unavení a zničení (1994), Trojka (2003) a Štvorka (2014). Na konte majú tiež výberovku Bestofka (2006). Medzi ich najznámejšie skladby patria piesne ako Čo sa stalo s naším životom?, Analýza dokázala hovno, Podvod, Dry ’69, Pes alebo Relatívny pokoj. Juraj Černý skonal 26. februára vo veku 54 rokov v dôsledku prasknutia hrubého čreva.

Zostávajúce termíny koncertov jarnej časti Tour 2016… Venované Ďurkovi kapely Slobodná Európa:
1. apríla – Trenčín, Klub Lúč
2. apríla – Trnava, City Club
8. apríla – Bratislava, Randal Club (hosť: Laco Lučenič)
9. apríla – Kanianka, Matrix Club
15. apríla – Brno, Metro Music Bar
16. apríla – Senec, Murphy´s pub
21. apríla – Praha, Futurum Music Bar
22. apríla – Pardubice, Rockový klub Ponorka
29. apríla – Ústí nad Orlicí, Kulturní Dům (+Plexis, The Fialky, Punk Floid a Existence nové doby)
6. mája – Ostrava, Barrák music club
7. mája – Ružomberok, Piváreň Nové Korzo
20. mája – Bystřice pod Hostýnem, Zámecká Konírna (Jarní alternativa 2016)
21. mája – Zvolen, Dom kultúry ŽSR

Informácie pochádzajú od Romana Fecka z RF music agency a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. marca 2016

Odporúčané články