Britský minister obrany Shapps potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Svet nemôže čakať, vyhlásil

521024_gifptvgw8aaph0l 676x451.jpeg

19.5.2024 (SITA.sk) – Britský minister obrany potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Grant Shapps na sociálnej sieti X napísal, že „svet nemôže čakať“ a vyzval krajiny, aby posilnili svoju podporu Ukrajiny v boji proti ruskej agresii. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spojené kráľovstvo podľa Shappsovho príspevku poslalo Ukrajine napríklad 80 obranných striel, jeden milión kusov munície a 20 obojživelných vozidiel Viking. Minister zverejnil svoj príspevok po tom, čo vyzval spojencov, aby dali Ukrajine povolenie na použitie zbraní, ktoré jej dodali, na vojenské ciele na Ruskom okupovanom polostrove Krym.

„Svetu sme sa vyjadrili veľmi, veľmi jasne a pomohli Ukrajine – napríklad sme poskytli povolenia na použitie našich zbraní na celej Ukrajine… vrátane Krymu, ktorý v roku 2014 dobyl (ruský vodca Vladimir, pozn.) Putin,“ povedal v relácii Sunday with Laura Kuenssberg televízie BBC a zdôraznil, že Londýn poskytuje Kyjevu zbrane, aby mohol brániť svoju krajinu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval spojencov na to, aby povolili Ukrajine používať ich zbrane na útoky na ruskom území. Shapps sa v tejto súvislosti vyjadril, že nemôže „zachádzať do podrobností týchto súkromných rozhovorov o tom, ako sa zbrane presne používajú“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: britská pomoc, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská pomoc
Zdroj: SITA.sk – Britský minister obrany Shapps potvrdil urýchlené poslanie vojenskej pomoci Ukrajine. Svet nemôže čakať, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2024

Odporúčané články