Brazílčan Neymar vypovedal v kauze svojho prestupu

FC Barcelona a Neymar zatajením skutočnej prestupovej sumy údajne poškodili finančné záujmy investičnej skupiny DIS.MADRID 2. februára (WebNoviny.sk) – Súd v Madride v utorok vypočul futbalistu FC Barcelona Neymara vo veci vyšetrovania nezrovnalostí pri jeho prestupe zo Santosu v roku 2013. Brazílsky útočník vypovedal aj so svojím otcom, ktorý mu robí agenta. Neymar sa pri odchode zo súdu ku kauze nevyjadril. Prezident katalánskeho klubu Josep María Bartomeu aj jeho predchodca Sandro Rosell už v pondelok vo svojich svedectvách vyhlásili, že sa nedopustili žiadneho protiprávneho konania.

Súd minulý rok zamietol žiadosť Neymara a ďalších aktérov sporu o zastavenie vyšetrovania, ktoré iniciovala sťažnosť skupiny brazílskych investorov DIS. Tá tvrdí, že katalánsky veľkoklub a Neymar zatajením skutočnej prestupovej sumy poškodili jej finančné záujmy a zároveň sa vyhli uhradeniu daní v plnej výške.

Súd sťažnosť vyhodnotil a dospel k záveru, že existuje predpoklad nezákonného konania niektorých osôb menovaných investičnou skupinou, ktorá mala podľa zmluvy nárok na 40 percent z ceny za transfer. Barcelončania trvajú na tom, že Neymar ich stál 57,1 milióna eur.

Santos oficiálne priznal cifru 17,1 milióna eur, vyšetrovanie španielskych úradov však neskôr ukázalo, že FC Barcelona v skutočnosti zaplatil za hráča 83,3 milióna eur. Rosell v roku 2014 odstúpil práve pre obvinenia z podvodu pri prestupe.

Prípad samotného odstupného za juhoamerického útočníka osobitne rieši iný súd v Madride. Brazílčan v minulej sezóne pomohol „Barce“ získať tituly v najvyššej španielskej súťaži aj Lige majstrov a národný Kráľovský pohár. Dostal sa do trojčlenného finále ankety Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) o držiteľa Zlatej lopty za rok 2015.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2016

Odporúčané články