Bratislava sa rozozvučí Johannom Sebastianom Bachom

Už o pár dní sa Bratislava stane súčasťou unikátneho medzinárodného projektu. Frekventované ulice hlavného mesta sa rozozvučia vážnou hudbou.BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) – Slovensko sa prvýkrát pripojí ku krajinám ako Japonsko, USA, Filipíny či Brazília. Príďte aj vy osláviť 331. narodeniny nazabudnuteľného Johanna Sebastiana Bacha jeho hudbou.

Slovenskí umelci vzdajú poctu nemeckému skladateľovi na Hlavnej stanici, Autobusovej stanici, Hlavnom námestí/Cafe Roland, v podchode na Hodžovom námestí a v podchode na Trnavskom mýte. Bachove skladby už od rána zahrá Barbora Botošová, ktorá patrí už vo svojom mladom veku ku špičke slovenskej hudby. K talentovanej hudobníčke sa pripoja ďalší umelci z VŠMU.

Myšlienka hrania na verejných priestranstvách vznikla v roku 2011, keď oslávil výročie narodenia J.S. Bacha Dale Henderson koncertom v metre v New Yorku. Pripojili sa k nemu ďalší dvaja umelci, ktorí hrali pre cestujúcich počas celého dňa. Počas nasledujúcich piatich rokov sa myšlienka rozširila po celom svete v roku 2015 sa táto narodeninová oslava rozširila do 69 miest v 23 krajinách sveta a zúčastnili sa jej tisícky hudobníkov.

Do našich končín projekt priniesol známy slovenský producent Jaro Slávik a stojí za zmienku, že sa jedná o neziskovú akciu, ktorou zainteresovaní vyjadrujú rešpekt k skladateľom a umelcom, rovnako lásku k hudbe. A ako povedal ďalší velikán W.A.Mozart: „Konečne niekto, od koho sa môžem aj ja niečo naučiť!”

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2016

Odporúčané články