Brankár Hudáček si pripísal asistenciu, Spartak v play-off KHL opäť tesne nestačil na Petrohrad

MOSKVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Barysu Astana zvíťazili v stredajšom piatom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 nad Torpedom Nižnij Novgorod 3:1.

Domáci sa v prvej časti hry v rozpätí piatich minút ujali dvojgólového vedenia, keď na gól Matta Frattina zo 7. min nadviazal Brandon Bochenski.

Náskok Astany v druhej tretine navýšil André Petersson, za hostí jediný presný zásah strelil v 42. min Robert Sabolič. Hokejisti Barysu Astana tak vedú vo štvrťfinálovej sérii nad Nižným Novgorodom 3:2 na zápasy.

V druhom stredajšom dueli zvíťazil na „západe“ favorizovaný SKA Petrohrad nad Spartakom Moskva 2:1 a taktiež sa ujal vedenia 3:2 na zápasy. Hosťom z ruskej metropoly nepomohla asistencia slovenského brankára Júliusa Hudáčka, keďže domáci v tretej tretine otočili skóre z 0:1 na konečných 2:1.

SKA Petrohrad – Spartak Moskva 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) – stav série 3:2
Góly: 49. M. Karpov, 55. Rundblad – 25. Zlobin (J. HUDÁČEK)
Július Hudáček (Spartak) odchytal celý zápas a zaznamenal jednu asistenciu

Viac k témam: play-off KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Hudáček si pripísal asistenciu, Spartak v play-off KHL opäť tesne nestačil na Petrohrad © SITA Všetky práva vyhradené.