Bombový útok v meste Láhaur zabil na Veľkú noc desiatky ľudí

Láhaur je správnym centrom Pandžábu, najväčšej a najbohatšej provincie Pakistanu, ktorý v posledných rokoch zápasí s násilím zo strany moslimských fundamentalistov a zločineckých gangov. Láhaur 27. marca (WebNoviny.sk) – Najmenej 38 mŕtvych a viac ako 100 zranených si vyžiadal dnes bombový útok v meste Láhaur na východe Pakistanu, odkiaľ pochádza terajší pakistanský premiér Naváz Šaríf. Agentúra Reuters o tom informuje s odvolaním sa na predstaviteľov záchrannej služby a polície.

Výbuch otriasol priestranstvom pred verejným parkom Gulšan-e-Ikbál, ktorý bol v tom čase rušnejší ako inokedy vzhľadom na kresťanské veľkonočné sviatky. Hovorca záchrannej služby Džám Sadžád Husajn pre Reuters uviedol, že väčšinu zranených tvoria ženy a deti.

Miestom explózie bolo parkovisko pri vstupnej bráne do parku, vzdialené iba niekoľko metrov od detských hojdačiek. Podľa svedkov bolo po usadení prachu na celom priestranstve vidieť časti roztrhaných tiel.

Podľa vyjadrenia polície zatiaľ nie je jasné, či nálož odpálil samovražedný útočník alebo ju páchatelia aktivovali diaľkovo. Láhaur je správnym centrom Pandžábu, najväčšej a najbohatšej provincie Pakistanu, ktorý v posledných rokoch zápasí s násilím zo strany moslimských fundamentalistov a zločineckých gangov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2016

Odporúčané články