Bol pod tlakom a mal veľkú zodpovednosť. Mourinho chválil Čerčesova po triumfe Ruska na MS 2018

365504_britain_soccer_premier_league_68584 367871e3e3b645cf84e9d9b770863f68 676x517.jpg

MOSKVA 14. júna (WebNoviny.sk) – Nie je jednoduché byť trénerom domáceho tímu v otváracom zápase majstrovstiev sveta vo futbale pred tisíckami žiadostivých fanúšikov. Stanislav Čerčesov však svoju úlohu zvládol.

Aj takto sa vyslovil svetoznámy tréner José Mourinho na adresu ruského kolegu po úspešnom vstupe domácich futbalistov do svetového šampionátu. Rusi v Moskve nedali šancu Saudom a uštedrili im výprask 5:0.

Odporúčame:
Video: Rusko v úvodnom zápase MS vo futbale 2018 deklasovalo Saudskú Arábiu

„Čerčesov mal veľkú zodpovednosť a bol pod tlakom celého Ruska. Musel vykonať niekoľko dôležitých rozhodnutí, napríklad zvoliť správne striedania hráčov a všetko to zvládol. Striedania mu vyšli a Rusi majú za sebou vydarený úvod majstrovstiev,“ povedal José Mourinho.

Odporúčame:
Otvárací ceremoniál MS vo futbale 2018: Putin vítal futbalový svet a zaspieval aj Robbie Williams (foto)

Kormidelník Manchestru United je na šampionáte v Ruske v role experta. Po otváracom súboji domáceho tímu so Saudskou Arábiou sa okrem iného nechal vyfotiť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a dával aj rozhovory.

„Chválim ruský vstup do turnaja, ale musia si uvedomiť, že toto bola Saudská Arábia. Domáci sa môžu chvíľu radovať z tohto víťazstva, ale potom sa musia vrátiť k tvrdej práci. Egypt a Uruguaj budú určite silnejší,“ dodal Mourinho pre televíznu spoločnosť RT.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

 

 

Viac k témam: futbal, José Mourinho, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Bol pod tlakom a mal veľkú zodpovednosť. Mourinho chválil Čerčesova po triumfe Ruska na MS 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júna 2018

Odporúčané články