Blatter, Valcke a Kattner sa obohatili o 80 miliónov dolárov

Informácie vyšli najavo po razii v zürišskom sídle Medzinárodnej futbalovej federácie.ZÜRICH 3. júna (WebNoviny.sk) – Bývalí vrcholní predstavitelia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) prezident Sepp Blatter, generálny sekretár Jérome Valcke a finančný riaditeľ Markus Kattner sa v posledných piatich rokoch obohatili na bonusoch dokopy o 80 miliónov amerických dolárov. Všetky dôkazy polícia odovzdá do rúk americkým a švajčiarskym úradom, ktoré vyšetrujú korupciu v strešnej organizácii svetového futbalu.

VŠETKO O KORUPČNOM ŠKANDÁLE FIFA

„Zdá sa, že dôkazy odhaľujú koordinované úsilie troch bývalých vrcholných predstaviteľov FIFA na vlastné obohatenie pomocou každoročného zvyšovania platov, bonusov z majstrovstiev sveta a ďalších prostriedkov vo výške viac ako 79 miliónov švajčiarskych frankov. To všetko v priebehu posledných piatich rokov,“ povedal Bill Burck z americkej právnickej firmy Quinn Emanuel.

Deň po razii v zürišskom sídle FIFA organizácia poskytla detaily o zmluvách Blattera, Valckeho a Kattnera. Generálny prokurátor Michael Lauber otvoril vlani v septembri trestnoprávne konanie s vtedajším prezidentom FIFA Blatterom, v marci tohto roka sa ocitol v rovnakej pozícii aj bývalý generálny sekretár FIFA Valcke. Oboch podozrievajú, že sa dopustili hrubých chýb pri správe cudzieho majetku. Etická komisia FIFA už nad dvoma činovníkmi vyslovila verdikt, Blatter má zastavenú činnosť v odvetví na šesť, Valcke na dvanásť rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články