Blanár bol žilinským županom 12 rokov, na pomenovanie príčin výsledku volieb potrebuje čas

357461_img_6588 320x210.jpg

ŽILINA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Porazený predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár (Smer-SD) rešpektuje výsledok, no na pomenovanie príčin prehry potrebuje čas.

„Je predčasné, aby sme hodnotili, prečo ten výsledok takto dopadol. Máme na to čas. Myslím si, že tých argumentov alebo tých vecí, ktoré mohli spôsobiť tento výsledok, je viacej. Kampaň bola vedená niekedy naozaj na hrane právd a poloprávd. Všetky tie okrúhle stoly, ktoré sa miešali s kompetenciami a mimo kompetencií. Je predčasné hovoriť, že čo bolo hlavnou príčinou tohto výsledku,“ reagoval Juraj Blanár, ktorý sedel na stoličke predsedu Žilinského samosprávneho kraja 12 rokov.

Odporúčame:
Krajské voľby sú prepadákom pre Smer-SD a úspechom pre opozíciu, tvrdí politický analytik

Blanár v bezprostrednej reakcii na neoficiálne priebežné výsledky pogratuloval Erike Jurinovej (OĽaNO – SaS – KDH – NOVA – OKS) aj k získaniu mandátu prvej predsedníčky samosprávneho kraja.

„Chcem pogratulovať víťazke pani Erike Jurinovej. Myslím si, že preberá kraj, ktorý je vo veľmi dobrej kondícii, kraj, ktorý je lídrom v mnohých oblastiach a pevne verím, že v týchto projektoch bude aj pokračovať ďalej. A prajem jej predovšetkým, aby dokázala naplniť svoj volebný program,“ povedal Blanár.

Viac k témam: Juraj Blanár, ŽSK Žilinský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Blanár bol žilinským županom 12 rokov, na pomenovanie príčin výsledku volieb potrebuje čas © SITA Všetky práva vyhradené.

5. novembra 2017

Odporúčané články