Berlín bol dejiskom tísiciek protestov, atakuje svoj rekord

Hlavné mesto Nemecka zrejme ešte prekoná svoj vlastný rekord z vlaňajška, a síce 4959 protestov v uliciach počas jedného roka.Berlín 19. decembra (WebNoviny.sk) – Berlín pravdepodobne vytvorí nový rekord v počte demonštrácií, ktoré sa v roku 2015 uskutočnili v uliciach tejto nemeckej metropoly. Napísala to dnes agentúra DPA s tým, že Berlín zrejme ešte prekoná svoj vlastný rekord z vlaňajška, a síce 4959 protestov v uliciach počas jedného roka.

K 17. decembru 2015 zorganizovali Berlínčania 4901 demonštrácií. Tamojšie úrady však predpokladajú, že do konca roka ich množstvo ešte stúpne a presiahne počet 5000.

„Očakávania, že by sa tento rok mohlo konať o niečo menej demonštrácií sa nenaplnili,“ uviedol šéf berlínskej polície Klaus Kandt, ktorého citovala DPA. Doplnil, že podľa aktuálnych predpovedí sa tento trend nezmení ani počas niekoľkých nasledujúcich rokov. V roku 2016 totiž Berlín čakajú voľby na regionálnej úrovni a federálne voľby sú zasa v Nemecku naplánované na rok 2017.

„Súviselo to s utečeneckým problémom. Predovšetkým federálna polícia musela v tejto súvislosti nasadiť množstvo príslušníkov,“ dodal Kandt. V roku 2015 označila berlínska polícia celkovo 14 protestov za násilných, vlani tak konštatovala pri 15 demonštráciách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články