Benedikt XVI. hovoril o Františkovi aj o Jánovi Pavlovi II.

V pravdepodobne prvom verejnom vyjadrení o svojom nástupcovi Benedikt povedal, že František „je plne v zhode“ s koncepciou Jána Pavla II. o kľúčovej úlohe milosrdenstva v cirkvi.

Vatikán 17. marca (WebNoviny.sk) – Emeritný pápež Benedikt XVI. prerušil svoje dlhé mlčanie rozhovorom, v ktorom hovoril o súčasnom pápežovi Františkovi a úlohe milosrdenstva v rámci katolíckej cirkvi.

V pravdepodobne prvom verejnom vyjadrení o svojom nástupcovi Benedikt povedal, že František „je plne v zhode“ s koncepciou Jána Pavla II. o kľúčovej úlohe milosrdenstva v cirkvi, informovala dnes tlačová agentúra AP.

Pre mňa je znamením doby skutočnosť, že myšlienka Božej milosti sa stáva čoraz ústrednejšou a dominantnejšou,“ uviedol emeritný pápež v interview k novej knihe.

František sa usiluje ukazovať milosrdnejšiu a menej moralizujúcu tvár cirkvi po tom, ako dvaja predošlí pápeži viac zdôrazňovali dôležitosť cirkevného učenia.

Benedikt XVI. sa od skončenia svojho pontifikátu v roku 2013 zdržiava prevažne v ústraní tak, ako sa k tomu pri svojom odchode zaviazal, dodala AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2016

Odporúčané články