Basketbalistky Košíc neudržali proti Kursku sľubný náskok

Košičanky si do tabuľky A-skupiny pripísali v jedenástom stretnutí ôsmu prehru, z toho štvrtú v sérii a nepomohli svojej ambícii postúpiť do vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA.

KOŠICE 20. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský ženský basketbalový majster Good Angels Košice prehral v stredajšom súboji ženskej Euroligy na vlastnej palubovke s favorizovaným ruským Dinamom Kursk 53:64 (35:25).

V stretnutí plnom chýb a nepresnej streľby domáce hráčky po veľkej prestávke neubránili solídny polčasový náskok 35:25 a bronzovému tímu vlaňajšej euroligovej sezóny napokon podľa predpokladov podľahli. Košičanky si do tabuľky A-skupiny pripísali v jedenástom stretnutí ôsmu prehru, z toho štvrtú v sérii a nepomohli svojej ambícii postúpiť do vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA. Na euroligové play-off už stratili šancu. Najbližšie sa zverenkyne trénera Maroša Kováčika predstavia vo štvrtok 28. januára na palubovke talianskeho Schia, ktorému doma podľahli 56:69.

Úvodné minúty boli plné nepresností a chabej streľby. Favorizovanému Dinamu, ktorého dres si obliekajú hráčky šiestich národností, od začiatku príliš nešla streľba a hoci v 5. min hostky viedli 7:3, prvá štvrtina sa po úspešných trestných hodoch Bálintovej skončila 16:13 pre domáce hráčky. V druhej desaťminútovke Košičankám začali padať trojky a keďže hostkám nie, skóre narastalo v prospech domáceho tímu.

Kapitánka Žirková v 18. min svojou druhou trojkou zvýšila na 33:22 a Johnsonová vzápätí pridala úspešný dvojkový pokus na 13-bodový rozdiel. Do kabím išli hráčky Good Angels s 10-bodovým náskokom, ale v prvých štyroch minútach tretej desaťminútovky nepridali ani bod. Z náskoku domácich začalo ubúdať a v 28. min druhá najlepšia strelkyňa súťaže Ogwumikeová vyrovnala na 39:39. Slabučkú štvrtinu prehrali Košičanky 4:14 a spadla na nich „deka“. Zrazu sebavedomé hráčky Kurska sériou 11:0 sa dostali zo stavu 35:39 na 46:39. Hostkám začalo zaberať strelecké duo Ogwumikeová – Augustusová, a keď bol tri minúty pred koncom stav 47:57, o zápase bolo rozhodnuté.

Good Angels Košice (SR) – Dinamo Kursk (Rus.) 53:64 (16:13, 19:12, 4:14, 14:25)

Zostava a body Košíc: Žirková 18, Oblaková 10, Langhornová 4, Jurčenková 4, Bálintová 2 (Johnsonová 8, Stehlíková 7, Hruščáková 0)
Najviac bodov Kurska: Ogwumikeová 15, Augustusová 12, Hardingová a Jekabsone-Zogota po 8
TH: 12/10 – 20/14, fauly: 20 – 15, trojky: 5 -4, rozhodovali: Kalpakas (Švéd.), Csenderová (Rum.), Perlič (Chor.), 1900 divákov

Hlasy:

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Jedna vec je uvedomiť si, proti komu sme hrali, akému silnému súperovi, s akým vysokým rozpočtom. Na druhej strane, po solídnom výkone v prvom polčase sme v tom druhom odišli strelcky. Nepremieňali sme ľahké koše, nepremenili sme štyri dvojtakty, to je zarážajúce. Som veľmi sklamaný z prístupu niektorých hráčok. Niektoré akoby ani nehrali pre kolektív, len sami za seba. Stále tvrdím, že sme schopní zdolať každého súpera, ale to by nám museli zahrať na úrovni všetky hráčky.“

Romana Stehlíková (hráčka Good Angels Košice): „Zatiaľ čo v prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli, druhý polčas si neviem vysvetliť. Iba sme ho odpochodovali. Nedali sme zopár ľahkých košov z otvorených pozícií, súperky sa chytili a potom sa to už s nami viezlo. Sklamali sme samé seba.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.