Barcelona si po uplynutí dištancu dala zapísať 77 hráčov

Vo dvoch prípadoch (Arda Turan z Atlética Madrid a Aleix Vidal z FC Sevilla) sa to týkalo A-tímu, piati hráči smerujú do „béčka“ na Camp Nou, zostávajúcich 70 posíl doplní mládežnícke výbery „Blaugranas“.
MADRID 4. januára (WebNoviny.sk) – Španielsky futbalový klub FC Barcelona po uplynutí trestu od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za nezrovnalosti pri angažovaní mladých hráčov riadne zamestnal matriku národnej federácie RFEF. Katalánci si v pondelok dali zaregistrovať hneď 77 futbalistov. Vo dvoch prípadoch (Arda Turan z Atlética Madrid a Aleix Vidal z FC Sevilla) sa to týkalo A-tímu, piati hráči smerujú do „béčka“ na Camp Nou, zostávajúcich 70 posíl doplní mládežnícke výbery „Blaugranas“. Informáciu priniesol napríklad web Kicker.

Barcelona 30. decembra 2014 prehrala svoje odvolanie u Športového arbitrážneho súdu (CAS) vo švajčiarskom Lausanne, ročný zákaz transferov zostal v platnosti. Kauza vyvstala vo februári 2013 a FIFA preukázala u 10 hráčov do 18 rokov formálne zlyhania pri zápise do akadémie Barcelony.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2016

Odporúčané články