Banskobystričania prekvapili, zdolali úradujúceho šampióna

Banskobystričania zvíťazili v nedeľňajšom prvom zápase série na ľade úradujúceho šampióna HC Košice, keď otočili výsledok vo svoj prospech z 0:1 na 3:1. KOŠICE 27. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica úspešne vstúpili do semifinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016. Banskobystričania zvíťazili v nedeľňajšom prvom zápase série na ľade úradujúceho šampióna HC Košice, keď otočili výsledok vo svoj prospech z 0:1 na 3:1. Domáci obhajcovia titulu sa ujali vedenia už v 4. min v presilovke vďaka Adamovi Lapšanskému. Hostia rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, ktorej svoju aktivitu pretavili do dvoch presných zásahov. Najskôr vyrovnal v 23. min Ivan Ďatelinka a gól s prívlastkom víťazný dosiahol v 35. min Dalibor Bortňák. V treťom dejstve spečatil víťazstvo mužstva spod Urpína Jason Bast.

„Domáci na nás v úvode ´vybehli´, nám chvíľu trvalo, kým sa zorientovali. V druhe tretine sme sa vrátili k tomu, čo sme chceli hrať. Otočili sme výsledok a ešte ďalšie naše tutovky zostali nevyužité. Potom sme rozumnou hrou zápas dohrali, takže môžem vysloviť veľkú spokojnosť,“
komentoval víťazný vstup do semifinále kouč „baranov“ Vladimír Országh. Jeho náprotivok vyjadril nespokojnosť s predvedeným výkonom najmä od druhej tretiny. „V nej sme podali veľmii zlý výkon, dostali sme sa do útlmu, z ktorého sme až do konca stretnutia už nepozbierali. Najväčšie nedostatky sme mali v pohybe, silovom prejave, keď sme zaostávali v osobných súbojoch a navyše sme iniciatívu prenechali súperovi,“ skonštatoval tréner „oceliarov“ Rostislav Čada.

Druhý zápas je opäť na košickej pôde na programe v pondelok 28. marca od 17.00 h.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – semifinále – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – nedeľa:

HC Košice – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) – stav série 0:1
Góly: 4. Lapšanský (Češík) – 23. I. Ďatelinka (Kytnár, Matoušek), 35. Bortňák (Zigo), 46. Bast (Tománek, Majdan)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc – Smrek, Ország, 5689 divákov

Zostavy:
Košice: Halász – Deyl, Dudáš, Jankovič, Cebák, P. Mikuš, Pavúk, Matúš Chovan, Macejko – P. Bartoš, Češík, Spilar – M. Bartánus, Suja, Bicek – Tibor Varga, Hrnka, Lapšanský – Šoltés, Milý, Hričina
Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren – Majdan, Bast, R. Tománek – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lamper – Bortňák, Handzuš, Lunter

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.