Babiš aj jeho nástupcovia dostanú policajnú ochranku

Andrej Babiš požiadal ministra vnútra ČR Milana Chovanca o policajnú ochranu už na začiatku novembra, pričom to zdôvodnil celou radou hrozieb.Praha 21. decembra (WebNoviny.sk) – Český minister financií a predseda hnutia ANO Andrej Babiš, ale aj všetci jeho nástupcovia na poste šéfa rezortu financií budú mať policajnú ochranku. Vláda ČR dnes totiž schválila návrh na rozšírenie zoznamu osôb chránených políciou práve o ministra financií, informoval internetový server Novinky.cz.

Babiš požiadal ministra vnútra ČR Milana Chovanca o policajnú ochranu už na začiatku novembra, pričom to zdôvodnil celou radou hrozieb a poukázal aj na otázky ako boj proti organizovanému zločinu, daňové aspekty, boj proti hazardu a iné chúlostivé témy, ktorým sa venuje.

Denné náklady na ochranku ministra financií ČR dosiahnu podľa samotného Babiša asi 10.000 korún. Popri mzdách pre bodyguardov budú túto sumu tvoriť aj náklady na prevádzku motorových vozidiel a plat policajného vodiča. Minister financií namietal voči nákupu troch áut pre celý predmetný útvar, pričom cena jedného je asi 2,4 milióna Kč.

Napokon však akceptoval argumenty, že počas budúcoročnej návštevy najvyšších predstaviteľov napríklad Číny a Vatikánu budú potrebné ďalšie automobily.

V ČR mali doteraz nárok na policajnú ochranku prezident, šéfovia oboch komôr parlamentu, premiér, ako aj ministri vnútra, zahraničných vecí a spravodlivosti. Na ministra obrany dohliada vojenská polícia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015

Odporúčané články