Atentátnik z Bruselu zanechal testament, našli ho v počítači

Testament Ibrahima Bakraouiho bol v počítači, ktorý našli v odpadkovom koši na ulici v bruselskej štvrti Schaerbeek.BRUSEL 23. marca (WebNoviny.sk) – Belgický federálny prokurátor Frederic Van Leeuw v stredu na tlačovej konferencii v Bruseli potvrdil, že počas pátrania po osobách podozrivých zo spáchania atentátov v Bruseli v stredu polícia zatkla jednu osobu, ktorá sa podrobuje výsluchu. Uviedol, že pri útoku na letisku Zaventem prišli o život dvaja teroristi. Jedného z nich sa podarilo identifikovať na základe odtlačkov prstov ako 29-ročného Ibrahima Bakraouiho. Druhý samovražedný atentátnik zatiaľ identifikovaný nie je.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Muž v klobúku a svetlej bunde, známy z fotografie zverejnenej v médiách, je stále na úteku. „Zložil veľkú tašku a potom, (ešte) pred explóziami odišiel,“ vysvetlil prokurátor. Na letisku sa nenašla žiadna zbraň. Samovražedným atentátnikom na stanici metra Maelbeek je Khalid Bakraoui, 27-ročný brat spomínaného Ibrahima, vyhlásil prokurátor.

Ibrahim Bakraoui podľa neho zanechal testament, ktorý sa našiel v počítači v odpadkovom koši na ulici v bruselskej štvrti Schaerbeek. Napísal v ňom: „Som v chvate, neviem, čo robiť, nie som v bezpečí všade po mne pátrajú“ a vyjadril aj obavy, že ak sa „to ďalej bude takto vliecť“, skončí v cele susediacej s tou, v ktorej je Salah Abdeslam.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Abdeslam bol zadržaný minulý piatok v Bruseli v súvislosti s podozrením z účasti na teroristických útokoch v Paríži z novembra 2015.

Prokurátor potvrdil, že v byte v bruselskej štvrti Schaerbeek, ktorý polícia v utorok prehľadala, sa našlo 15 kilogramov výbušniny TATP, 150 litrov acetónu, 30 litrov peroxidu vodíka, detonátory, batožina plná klincov a skrutiek a materiál na vyhotovenie nálože. Informoval tiež, že podľa poslednej bilancie si atentáty v Bruseli vyžiadali 31 obetí a 270 zranených.

Dodal, že úrady ponechali v platnosti štvrtý, najvyšší stupeň pohotovosti pre hrozbu teroristického útoku. „Hrozba útoku je stále reálna,“ zaznelo v stredu na tlačovej konferencii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016

Odporúčané články