Arizonu ovládli Trump a Clintonová, obaja zvyšujú náskok

Donald Trump a Hillary Clintonová opäť potvrdili rolu favoritov. Washington 23. marca (WebNoviny.sk) – Víťazom utorňajších republikánskych primárok v americkom štáte Arizona sa stal miliardár Donald Trump. Po sčítaní približne 47 percent hlasov o tom informovala spravodajská televízia CNN. Republikánski voliči v Arizone dali Trumpovi približne 47 percent hlasov, zatiaľ čo jeho najväčší rival v súboji o nomináciu pred novembrovými prezidentskými voľbami texaský senátor Ted Cruz získal zatiaľ len približne 21 percent hlasov. Tretí republikánsky kandidát a guvernér štátu Ohio John Kasich dostal v Arizone len čosi vyše 10 percent hlasov.

Víťazkou utorňajších primárok Demokratickej strany v Arizone sa stala bývalá prvá dáma Hillary Clintonová. Po sčítaní približne 80 percent hlasov o tom informovala CNN. Bývalá prvá dáma a ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová získala v arizonských primárkach takmer 61 percent hlasov a porazila tak svojho jediného súpera v boji o nomináciu Demokratickej strany pred novembrovými prezidentskými voľbami Bernieho Sandersa, ktorý získal približne 36 percent hlasov.

Víťazom utorňajších volebných zhromaždení Demokratickej strany v americkom štáte Utah sa stal po sčítaní približne 11 percent hlasovBernie Sanders. Guvernér štátu Ohio Bernie Sanders sa stal víťazom volebných zhromaždení v štáte Utah, keď mu svoj hlas odovzdalo približne 70 percent voličov. Výrazne tak porazil svoju jedinú protivníčku v súboji o nomináciu pred novembrovými prezidentskými voľbami Hillary Clintonovú, ktorá získala okolo 25 percent hlasov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016

Odporúčané články