Anonymous vyhlásili Dáišu totálnu vojnu pre útoky v Bruseli

Hovorca Anonymous súčasne pripomenul, že účinnejšou formou boja proti IS ako počítačové útoky je kampaň proti akejkoľvek forme diskriminácie.BRUSEL 24. marca (WebNoviny.sk) – Hnutie Anonymous vyhlásilo po teroristických útokoch v Bruseli „totálnu vojnu“ extrémistickej organizácii Islamský štát (IS), ktorá sa k nim prihlásila. Informoval o tom vo štvrtok francúzske i belgické médiá.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Vo videozázname, ktorý sa na internete objavil v stredu, muž v obvyklej maske a elektronicky pozmeneným hlasom upozorňuje, že „opäť došlo k útoku na našu slobodu. Takto to už ďalej nepôjde“ a vyhlásil Dáišu, čo je arabský akronym Islamského štátu, totálnu vojnu.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Informoval tiež, že počítačové útoky, ktoré hnutie Anonymous spustilo po útokoch v Paríži z vlaňajšieho novembra, vyradili 5500 účtov na Twitteri napojených priamo na IS. Úspešné boli aj útoky na kontá, ktoré Dáiš využíva na svoju propagandu.

Teror v Bruseli:

Online reportáž – 22. marec

Online reportáž – 23. marec

Online reportáž – 24. marec

„Rozhodli sme sa viesť totálnu vojnu proti Dáišu operáciou Brusel (#OpBrussels),“ uviedla osoba v nahrávke, ktorá súčasne vyzvala pridať sa k tejto iniciatíve a bojovať proti terorizmu. „My sme slobodní. Teroristi, bojte sa. Nezabudneme. Neodpustíme,“ varoval hlas.

Hovorca Anonymous súčasne pripomenul, že účinnejšou formou boja proti IS ako počítačové útoky je kampaň proti akejkoľvek forme diskriminácie. „Dáiš by nemohol ďalej verbovať moslimov, ak by boli akceptovaní a zaraďovaní do spoločnosti,“ vysvetľuje sa vo videu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2016

Odporúčané články