Andy Murray postúpil do svojho 6. semifinále Australian Open

O poslednú miestenku do semifinále Australian Open bojujú Milos Raonic a Gael Monfils.MELBOURNE 27. januára (WebNoviny.sk) – Britský druhý muž svetového rebríčka tenistov Andy Murray šiesty raz vo svojej kariére postúpil do semifinále dvojhry na melbournských grandslamových Australian Open.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

V stredu zvíťazil vo štvrťfinále nad Španielom Davidom Ferrerom nasadeným ako ôsmym za 199 minút 6:3, 6:7 (5), 6:2, 6:3. Od stavu 3:1 v treťom sete sa hralo pod zatiahnutou strechou Rod Laver Areny pre búrkové počasie v dejisku. Murray zvýšil v bilancii zo vzájomných duelov na 13:6, uspel šiesty raz v rade.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrťfinále Australian Open

„Kým sme hrali pod holým nebom, bolo to dosť zradné na príjme. Proti Davidovi pritom treba kvalitne returnovať, lebo inak úraduje tým svojím forhendom. Zatiahnutie strechy mi teda pomohlo a pauza tiež. Po prvých dvoch setoch nám obom totiž asi dobre padlo trochu oddychu. Samozrejme, že by som bol radšej, ak by sme sa vracali na kurt už za stavu 4:1 pre mňa aj s potvrdeným brejkom, pretože na príjme je to po prestávke o čosi jednoduchšie ako na podaní, musel som sa s tým však vyrovnať. Celkovo rád hrám v halových podmienkach a som na ne zvyknutý, veď som vyrastal v Škótsku, kde prevažne nebýva vľúdne počasie,“ pripomenul 28-ročný rodák z Dunblane Murray, ktorý na „winnery“ vynikol 49:23, zároveň však častejšie úderovo zlyhával – na nevynútené chyby to bolo 64:54. Brit premenil 6 z 13 brejkbalov, o päť rokov skúsenejší Španiel zužitkoval len 2 z 9 takýchto možností. Postupujúci zvládol 31 z 38 zákrokov spredu, na esá to bolo 11:0 (dvojchyby 8:2).

Odporúčame:

Tereza Mihalíková postúpila do štvrťfinále Australian Open

Kerberová a Kontová sa pobijú o finále Australian Open

Video: Australian Open čaká súboj Federera s Djokovičom

Video: Radwanská vyzve Serenu v semifinále Australian Open

„Spočiatku som dnes robil dosť nevynútených chýb, ale od polovice druhého setu sme mali dlhé výmeny. Bolo to fyzicky značne náročné a podľa mňa som dobre obstál. Myslím si, že moja energia v porovnaní s prelomom prvého a druhého týždňa, keď som sa cítil dosť vyčerpane pod vplyvom všetkých okolností, už bola na normálnej úrovni,“ skonštatoval úradujúci olympijský víťaz z Londýna 2012, dvojnásobný grandslamový šampión (US Open 2012 a Wimbledon 2013) a hlavný strojca vlaňajšieho daviscupového triumfu Britov Murray, keď mu Jim Courier v interview na kurte podprahovo pripomenul udalosti v súkromí.

Miestny finalista zo sezón 2010, 2011, 2013 a 2015 Murray bude medzi najlepšími štyrmi čeliť úspešnému zo súboja Gael Monfils (Fr.-23) – Milos Raonic (Kan.-13), ktorý sa začal o 9.30 h SEČ. Brit stojí proti Monfilsovi 4:2, s Raonicom má skóre 3:3. Už v utorok utvorili semifinálovú dvojicu v hornej polovici žrebu Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer.

„Milos a Gael sú takmer kompletne odlišní hráči. Raonic zakladá svoju hru na razantnom podaní, rád diktuje tempo a od začiatku sezóny preferuje ešte častejšie nábehy k sieti. Monfils prevažne hrá zozadu, jeho atletické schopnosti sú neskutočné, určite tam budú zábavné okamihy,“ prognózoval Murray, ktorý viackrát potvrdil, že je odhodlaný odstúpiť a cestovať za manželkou Kim, ak sa ich prvý potomok prihlási na svet skôr ako začiatkom februára, keď majú termín.

Podujatie sa skončí v nedeľu 31. januára. Minulú sobotu počas zápasu svojej zverenkyne zo Srbska Any Ivanovičovej skolaboval v hľadisku Murrayho svokor Nigel Sears a skončil na kardiológii, Brit v tej chvíli sám hral na inom kurte.

Dvojhra mužov – štvrťfinále:
Andy Murray (V. Brit.-2) – David Ferrer (Šp.-8) 6:3, 6:7 (5), 6:2, 6:3 za 199 minút

Zostávajúci stredajší program štvrťfinále dvojhry mužov:
Gael Monfils (Fr.-23) – Milos Raonic (Kan.-13) / bilancia: 2:0

Už známa dvojica v semifinále dvojhry mužov:
* horná polovica žrebu
Novak Djokovič (Srb.-1) – Roger Federer (Švaj.-3) / bilancia: 22:22

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016

Odporúčané články