Altmaier vyzval Nemecko na zrýchlenie deportácií migrantov

Vlani deportovali z Nemecka 22.200 migrantov, pričom 37.220 ďalších sa vrátilo dobrovoľne.Berlín 9. apríla (WebNoviny.sk) – Koordinátor spolkovej vlády pre problematiku utečencov Peter Altmaier vyzval Nemecko, aby urýchlilo deportácie tých osôb, ktorých žiadosť o azyl už úrady posúdili a zamietli. Dodal, že v tomto kalendárnom roku by sa počet ľudí vrátených z Nemecka mohol oproti vlaňajšku zdvojnásobiť.

Vlani deportovali z Nemecka 22.200 migrantov, pričom 37.220 ďalších sa vrátilo dobrovoľne, Altmaiera citovala mediálna spoločnosť Funke Mediengrouppe. „Reálnym orientačným bodom pre rok 2016 bude zdvojnásobenie týchto čísiel – tam musia spolkové krajiny podniknúť opatrenia,“ dodal.

Do Nemecka prišiel vlani viac než milión migrantov, píše agentúra DPA. Vláda sa teraz usiluje o urýchlenie procesu posudzovania jednotlivých žiadostí alebo v prípade, ak bude ich žiadosť zamietnutá čo najrýchlejšie posielanie migrantov nazad do ich vlasti.

Väčšina deportovaných migrantov pochádza z krajín balkánskeho regiónu. Nemecko totiž oznámilo, že azyl bude udeľovať iba ľuďom naozaj utekajúcim pred prenasledovaním alebo vojnovými konfliktami nie však tým, ktorí odchádzajú z ekonomických dôvodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články