aktualizované 13. februára, 8:53

PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher získal zlatú medailu v utorkovej superkombinácii mužov v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta. Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. Nemec Thomas Dressen, ktorý bol najrýchlejší v zjazde, slalomové kolo nedokončil.

„Ešte si to poriadne neuvedomujem. Asi tomu začnem veriť až s blížiacim sa medailovým ceremoniálom. Všetci, najmä doma v Rakúsku, odo mňa čakali zlato. Všade som počul: ‚Pekná kariéra, ale olympijské zlato ti stále chýba.‘ Už to nie je pravda, čo je skvelé,“ povedal víťazný Marcel Hirscher pre Olympijský informačný servis.

Odporúčame:
Adam Žampa na ZOH 2018 neobhájil 5. miesto zo Soči, v superkombinácii mu vyšla iba slalomová jazda

Tatranec Adam Žampa, ktorý obhajoval skvelé piate miesto zo Soči, skončil na 22. priečka. Druhý Slovák Matej Falat nedokončil slalomovú časť.

Odporúčame:
Matej Falat chytil „špicara“ a na olympiáde v Pjongčangu nedončil slalom superkombinácie

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Zjazdové lyžovanie

Zjazdové lyžovanie

Muži – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 s, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02, 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Štefan Hadalin (Slovin.) +2,42, … 22. Adam Žampa (SR) +4,58, … Matej Falat (SR) nedokončil slalomové kolo

Viac k témam: Adam Žampa, Alexis Pinturault, Marcel Hirscher, Matej Falat, Victor Muffat-Jeandet, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Hirscher vyhral superkombináciu na ZOH 2018 v Pjongčangu, striebro a bronz putujú do Francúzska © SITA Všetky práva vyhradené.