Ako uvítajú Nový rok vo Viedni

BRATISLAVA 18. decembra (WBN/PR) – Aj tento raz zažijú domáci Viedenčania i zahraniční hostia na prelome roka jedinečnú atmosféru vo Viedni. Príchod Nového roka uvítajú naši susedia na rôznych miestach – na silvestrovskom gala vo viedenskej radnici, na plese vo viedenskom Hofburgu, na tradičnej operete Netopier Johanna Straussa v Štátnej opere či v početných luxusných hoteloch alebo na banketoch. Výnimočný zážitok sľubuje digitálny ohňostroj mobilných telefónov, ktorý bude pokusom o svetový rekord počas silvestrovskej noci.

Najviac hostí, okolo 700.000 priláka aj tento raz zábava v uliciach mesta, tzv. Silvestrovská šnúra. Od silvestrovského popoludnia až do skorých ranných hodín 1. januára 2016 sa bude podávať v centre mesta silvestrovský punč a špeciality gastronómov. Muzikálové a operetné ukážky, klasická hudba, latino, ľudová hudba a elektronika budú dotvárať nevšednú pouličnú zábavu.

Viedenský Stephansplatz láka na viedenské valčíky, rýchlokurzy valčíka až po swingové melódie. Elektroniku prinesie obľúbená nákupná ulica Kärtner Strasse a viedenský Graben sa zas premení na obrovskú outdoorovú plesovú sálu. O polnoci sa rozozvučia zvony Stephansdomu, ktorým uvítajú silvestrovskí hostia Nový rok. Námestie Heldenplatz a Radničné námestie lákajú aj silvestrovskými ohňostrojmi. Po prvý raz oslávi príchod Nového roka aj nová mestská štvrť Aspern s programom pre rodiny, domácimi kapelami a rockovou party.

Novoročné ráno prinesie už tradične tzv. „raňajky po opici“ na Radničnom námestí, kde bude zároveň naživo prenášaný Novoročný koncert Viedenských filharmonikov. V samotnej Štátnej opere si návštevníci priamo vychutnajú s Novým rokom neodmysliteľne spojený koncert.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články