Ako slovenské voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny? Kuleba chce počkať na vytvorenie koalície

500924_dmytro kuleba 676x451.jpg

2.10.2023 (SITA.sk) – Je príliš skoro hovoriť o tom, ako víťazstvo Roberta Fica a jeho strany Smer-SD vo víkendových slovenských parlamentných voľbách ovplyvní Ukrajinu, myslí si ukrajinský minister zahraničia. Dmytro Kuleba sa vyjadril, že rešpektuje rozhodnutie Slovákov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Voľba obyvateľov Slovenska

„Rešpektujeme voľbu obyvateľov Slovenska. A myslím si, že je priskoro hodnotiť, ako tieto voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny. Musíme počkať, kým sa vytvorí koalícia,“ skonštatoval šéf ukrajinskej diplomacie.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Fico, ktorý má prokremeľské postoje, by mal začať rozhovory o vytvorení koalície, ktorá by mohla predstavovať výzvu pre jednotu Organizácie Severoatlantickej aliancie (NATO) a Európskej únie v postoji k Ukrajine. Bratislava bola dosiaľ jedným z najväčších podporovateľov Kyjeva v jeho boji proti ruskej agresii, konštatuje CNN.

Začatie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou

Po voľbách sa Fico vyjadril, že urobí všetko pre začatie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou. Je nepravdepodobné, že by rokovania Ukrajina privítala, keďže v súčasnosti by pravdepodobne zahŕňali návrhy, v ktorých by malo byť územie postúpené Rusku, čo je pre Kyjev neprípustné, dodáva CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Smeru, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk – Ako slovenské voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny? Kuleba chce počkať na vytvorenie koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2023

Odporúčané články