Abdeslam si samovražedný útok rozmyslel, tvrdí jeho brat

Salah Abdeslam sa momentálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe v belgickom meste Bruggy. Či sa podieľal aj na príprave útokov v Bruseli, zatiaľ jasné nie je. Paríž 2. apríla (WebNoviny.sk) – Salah Abdeslam – podozrivý zo spáchania parížskych atentátov a minulý mesiac zadržaný v Bruseli – sa odmietol v deň vlaňajších útokov vo francúzskej metropole odpáliť ako samovražedný útočník. Podľa agentúry Reuters to francúzskej televíznej stanici BFM TV povedal jeho brat Mohamed.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

„Keby som to bol urobil, bolo by viac obetí. Našťastie som to vykonať nemohol,“ vyznal sa Salah Abdeslam bratovi. Abdeslam, ktorý bude z Belgicka oficiálne vydaný Francúzsku, zopakoval svoju ponuku spolupracovať s francúzskymi orgánmi vyšetrujúcimi útoky z 13. novembra, ktoré zabili 130 ľudí. Povedal to tento týždeň jeho právnik.

Po svojom zatknutí z 18. marca v Bruseli odpovedal Abdeslam vyšetrovateľom na niekoľko otázok, neskôr však – po samovražedných bombových útokoch v Bruseli z 22. marca, ktoré usmrtili 32 ľudí – využil svoje právo nevyjadrovať sa.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že útoky v Bruseli i Paríži vykonali militanti z tej istej teroristickej siete – Islamského štátu (IS). Abdeslam sa momentálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe v belgickom meste Bruggy. Či sa podieľal aj na príprave útokov v Bruseli, zatiaľ jasné nie je.

Odporúčame aj:

Abdeslam si želal vydanie do Francúzska, súd mu vyhovel

FBI pomáha dešifrovať dáta z notebookov útočníkov z Bruselu

Identifikovali všetky obete teroristických útokov v Bruseli

Ryanair zatiaľ nebude lietať na bruselské letisko Zaventem

Muž podozrivý z účasti na útokoch v Bruseli má alibi

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2016

Odporúčané články